Ministranti v Dolah 2013

Od ponedeljka (22. 7. 2013) zjutraj, do četrtka (25.7.2013) popoldne smo ministranti župnije Dornberk kot vsako leto uživali na počitnicah v rojstni hiši g. Ivana Albrehta v Doleh pri Idriji. Vseeno pa naše počitnice niso bile tipično lenarjenje, saj smo vsak dan prehodili kar precej poti, si ogledali bližnje vasi, poklepetali s domačini ter občudovali gozdove, jame ter ostale zanimive stvaritve narave, ki je v tistih krajih še nekoliko bolj ohranjena kot pri nas, v dolini. Manjkalo ni niti plavanje v sicer precej mrzli vodi. Vsak dan smo prav tako v različne namene darovali sveto mašo in imeli kratko katehezo, ki je temeljila na evangeliju. Popoldne smo preživeli z igro in raznimi delavnicami, večere pa smo si s pripovedovanjem vicev in ostalih zanimivosti krajšali ob tabornem ognju, ki smo ga sami postavili. Potrebno je tudi poudariti, da smo med tem bivanjem v Doleh opravili tudi »krst« ministrantov pripravnikov. Vsak izmed njih je moral sam v precej ozko jamo, v njej pa čisto na koncu poiskati svoj listek s krajšim nagovorom in ga kot dokaz prinesti na svetlobo. Letošnja generacije je bila izredno pogumna saj so krst za razliko od prejšnjih let opravili čisto vsi. V jamo se je odpravil še župnik, da »si ne bi mislili da si ne upa«! Vse to nas je precej izmučilo in vsak večer smo se precej zadovoljni odpravili spat na senik. Na počitnicah smo se ministranti imeli zares lepo in radi bi se zahvalili g. župniku Boštjanu, g. Ivanu, ker nam je dovolil bivanje v hiši ter kuharicama Emi in Boženki. V dokaz, kako fajn smo se imeli, si lahko ogledate nekaj fotografij na tej povezavi:

GALERIJA

Scroll to top