Birmanci v Vipavskem križu 2013

Od petka, 22. 11. 2013, do nedelje, 24.11. 2013 so se birmanci iz župnije Dornberk odpravili na duhovne vaje v Vipavski križ, v samostan bratov kapucinov. Tema vikenda je bila odnos do sebe, bližnjih in do Boga, prijateljstvo z Bogom in iskanje za vrednotami, ki jih ima vsak izdmed nas. Pogovor je potekal o vsakdanjih vprašanjih, s katerimi se srečujejo mladi kristjani v sodobnem svetu in o nekoliko zahtevnejših temah, ki naj bi služile tudi za poznejše razmišljanje. V soboto je birmance obiskala tudi njihova katehistinja, ki jim je pripravila kratek kviz in jih popeljala po starih “kriških gasah” ter jim pripovedovala o zgodovini tega starega mesta. Duhovni vikend naj bi še poglobil znanje in zanimanje birmancev ter tako zakrametnu sv. birme dodal še večjo vrednost in veljavo v poznejšem življenju. Seveda pa je takšen vikend tudi odlična priložnost za druženje in spoznavanje bližnjih. V nedeljo se je vikend zaključil s sveto mašo, pri kateri so bili prisotni tudi starši birmancev. Na spodnji povezavi si lahko ogledate nekaj slik zaključne svete maše:

Scroll to top