Enodnevni oratorij advent 2013

V soboto, 14. 12. 2013, je v župniji Dornberk potekal enodnevni oratorij za predšolske in osnovnošolske otroke. Ker se približuje božični čas je bila temu primerna tudi tematika. Otroci so si zjutraj ogledali kratko gledališko igrico, kako sta Jožef in Marija v Betlehemu iskala prenočišče. Po igri smo se o videnem pogovarjali v skupinah. Pogovor je potekal tudi o praznovanju Božiča in bližnjih praznikov, Jezusovem rojstvu in otroštvu. V skupinah smo nato poskušali iz slanega testa izdelati figurice za jaslice ali vsaj kakšen okrasek za naše domove. Sledilo je odlično kosilo, za katero gre zahvala predvsem dobrim ljudem iz Dornberka. Po kosilu smo se odpravili na krajši sprehod in dan zaključili z zanimivo igro.

Kako lepo smo se imeli, si lahko kot običajno ogledate na priloženi povezavi:

GALERIJA

Scroll to top