Ministranti v Dolah 2014

Od ponedeljka, 18. 8., do petka, 21. 8. so tudi ministranti ali po domače, strežniki, odšli na sedaj že tradicionalne počitnice v Dole pri Idriji, v domačijo g. Ivana Albrehta. Še posebej so te vsakoletne počitnice pomembne za ministrante pripravnike, ki morajo na preizkušnji dokazati svoj pogum. S tem jih ostali sprejmejo medse in pripravniki postanejo polnopravni strežniki. Letos smo se še posebej bali slabega vremena, ki pa nam je bilo vseeno veliko bolj naklonjeno, kot smo pričakovali. Prvi dan smo se po nastanitvi na dveh senikih poleg hiše, odpravili na krajši sprehod do mize ali gobe, kot jo še raje imenujemo in do zapuščenega vojaškega bunkerja na vzpetini poleg domačije. Zvečer smo se poskušali pogreti ob postavljenem kresu, na katerem so nekaj časa visele tudi cokle, vendar moker les kar ni hotel goreti. Po trdno prespani noči smo se v torek odpravili na daljši pohod do vrha sv. Treh kraljev, ki je v eno smer oddaljen za kar 12km. Med potjo nas je enkrat tudi malo premočilo in ko smo končno dosegli cilj, smo ugotovili, da je pešačenje nazaj nesmiselno. Zato smo po opravljeni sveti maši odšli po kombi in se domov raje zapeljali. Popodlne smo nekoliko več počivali, zvečer pa smo se po odlični pici nasmejali ob družabnem večeru. V sredo smo se zjutraj spet odpravili na daljši pohod do cerkvice v Zavratcu. Pot je bile še posebno zahtevna zaradi podrtih dreves, ki jih je za seboj pustil letošnji žled. Po kosilu smo se odpravili do jame in najpogumnejši so se odločili vanjo tudi vstopiti. Zvečer smo za pripravnike pripravili tudi krst. Sami so morali s svetilko v gozd, kjer so poiskali listek s svojim imenom, na katerem so bile zapisane njihove dobre lastnosti in stvari, na katere bi morali nekoliko bolj paziti. Preizkušnja je bila še posebej srhljiva zaradi bližajoče se nevihte in tudi plohe, ki je nekatere ujela ravno takrat, ko so hodili po gozdu. Zadnji dan smo se odpravili do bližnje žage, ki sta nam jo prijazna lastnika tudi od bližje predstavila. Počitnice smo zaključili s sveto mašo v gozdu, katere so se udeležili tudi starši strežnikov.

Radi bi se zahvalili g. Ivanu, ki nam je vedno pripravljen zaupati svojo rojstno hišo, ga. Nedi, ki si je vzela čas in nam čez cel teden pripravljala odlično hrano in g. Boštjanu, ki je poskrbel za našo duhovno hrano med počitnicami v naravi.

Fotografije lahko najdete na spodnji povezavi:

GALERIJA

Scroll to top