Božičnica v Dornberku

Dvanajstega februarja smo v naši župniji tudi letos lahko prisluhnili čarobnim božičnim pesmim, ki so jih izvajali pevci iz naših in drugih krajev. Božičnica je v Dornberku postala že tradicionalno srečanje zborov, ki nas skupaj s pesmijo vedno popeljejo v pravo božično vzdušje. Letos so nas prvi pozdravili mlajši cerkveni zbor iz Dornberka, ki so nam z otroško igrivostjo prav lepo ogreli srce. Njim pa so sledili starejši otroški cerkveni zbor iz Dornberka, Cerkveni zbor iz Zalošč, Dornberški fantje, Žene iz Dornberka, Gasilski moški pevski zbor iz Dornberka in Cerkveni zbor iz Dornberka. Za konec pa se je kot gostujoči zbor predstavila še Vokalna skupina Vinika, pod vodstvom zborovodkinje prof. Franke Žgavec. Z njihovimi čistimi in poenotenimi glasovi so nas prijetno pripeljale do zaključka še enega božičnega koncerta v Dornberku. Božič je že sam po sebi čarobni čas, a še večji čar dobi, ko ga popestrimo z glasbo, predvsem s petjem božičnih pesmi. Te nam vedno raznežijo dušo in če jih zapojemo skupaj z nekom, ki ga poznamo in nam je blizu, je božič še bolj radosten in vesel. Zborovsko petje je res lepa priložnost za druženje in prav je, da to ohranjamo.

GALERIJA

Scroll to top