Enodnevni postni oratorij 2015

V soboto, 8. 3. 2015 je v Dornberku zopet potekal enodnevni postni oratorij. Udeležilo se ga je skoraj 60 otrok. Najprej smo se naučili zapeti oratorijsko himno. Skozi kratko igro smo se na začetku srečali z evangeljskim odlomkom, ki govori o tem, kako je hudič v puščavi skušal Jezusa, ko se je ta postil 40 dni in noči. Med katehezo smo se pogovarjali o prebranem odlomku in govorili tudi o postnem času ter o obljubah, ki smo si jih zadali. Sledil je kratek sprehod in odlično kosilo. Po kosilu smo si med kratkim počitkom ogledali slike iz poletnega oratorija in prisluhnili kratki zgodbi. Popoldanski čas je bil namenjen veliki igri, pri kateri smo se srečevali z različnimi skušnjavami. Spreminjanje kamna v kruh pomeni iskanje bližnjic k uspehu (simbolično smo kamne barvali v kruh). Čaščenje hudega duha pomeni porivanje Boga s prvega mesta in dajanje prednosti vsem ostalim občutkom in užitkom (trudili smo se upreti skušnjavi, da bi gledali risanko, se igrali ali jedli sladkarije, ko smo bili primorani odigrati kratek odlomek iz Svetega pisma). Hudi duh je tudi skušal Jezusa, naj se vrže s templja, ta skušnjava predstavlja željo po senzaciji in popularnosti, hkrati pa po skušanju Božje zvestobe in moči (z zvezanimi očmi smo se odpravili na sprehod, da bi se naučili zaupanja, skušnjava je bila seveda gledanje). Dan smo zaključili s petjem himne in molitvijo, vsi pa že nestrpno čakamo letošnji veliki poletni oratorij.

Vabimo vas, da si na spodnji povezavi ogledate fotografije z oratorija:

GALERIJA

Scroll to top