Otroci so okrasili cerkev

Minuli konec tedna je bil v naši župniji zaznamovan s številnimi dogodki, povezanimi z zaključkom šolskega oz. veroučnega leta.

V soboto zjutraj so se v dornberški cerkvi zbrale veroučenke (in celo 2 fanta). S seboj so prinesli pisano cvetje z domačih vrtov in travnikov. Ker je bila v nedeljo zaključna veroučna maša, smo se dogovorili, da bodo tudi za okrasitev cerkve poskrbeli veroukarji. S pomočjo Tadeje Zorn, ki tudi sicer skrbi za krašenje cerkve, so naredili prelepe šopke in jih postavili pred oltar. Tako so dejavno sodelovali, hkrati pa tudi spoznali, da se  cerkev ne okrasi kar sama, pač pa je za to potreben trud, dovolj cvetja, spretne roke, predvsem pa smisel za to, da se ustvari nekaj lepega.

Menimo, da bi lahko takšno krašenje in druženje postalo kar tradicionalno. Za konec si lahko ogledate nekaj fotografij na spodnji povezavi:

GALERIJA

Scroll to top