Predavanje “Za otroke gre”

V ponedeljek, 30.11., je bilo  v župnijski kapeli adventno predavanje na temo bližajočega se referenduma o spremembi družinskega zakona. Ga. Martina Krečič nam je zelo jasno in utemeljeno razložila, kaj se bo v zakonu spremenilo in kako bo to vplivalo na naše prihodnje življenje.  Družina je od vedno skupnost moža, žene in če Bog da, tudi otrok. Nekdo pa nas hoče prepričati, da to ni res in da je družina skupnost dve oseb. Spoštujmo in sprejmimo drugače misleče v naši skupnosti, vendar ne dopustimo, da nam zaradi svojih interesov vsiljujejo nenaravne in nenormalne zakone, ki bodo stanje le poslabšali. Svoja razmerja in pravice lahko urejajo tudi na drug način z drugimi zakoni, družine pa naj ne rušijo.

Naj nam Bog razsvetli pamet, da se bomo 20.12. udeležili referenduma in glasovali v skladu z našo vestjo in prepričanjem, kar pomeni, da bomo glasovali PROTI spremembam.

Scroll to top