Adventni oratorij 2015

Prišel je čas za še en enodnevni oratorij. Tokrat smo se z otroci pogovarjali o angelih. Angeli so bili med prvimi oznanjevalci Jezusovega rojstva. Dete so prišli naznaniti najprej Mariji, nato Jožefu, po rojstvu pa še pastirjem v bližini Betlehema. Prav te tri odlomke smo si že nadvsezgodaj zjutraj tudi ogledali v obliki zabavne gledališke igrice, s prizorišči v okolici župnišča in župnijske cerkve v Dornberku. Pogovarjali smo se o tem, kdo so angeli in zakaj jih potrebujemo. Ponovili smo tudi molitev Sveti angel. Po odličnem kosilu smo izdelovali različne božične okraske, s katerimi bomo v prihodnjih dneh tudi pomagali okrasiti župnijsko cerkev. Proti koncu dneva smo se odpravili na sprehod. Ko nas je ujela tema, smo prižgali sveče in se z njimi odpravili k slovesnemu prižigu okrasnih lučk na drevoredu med Dornberkom in Zaloščami, kjer smo se še nekoliko podružili z ostalimi krajani. Več utrinkov z oratorija si lahko pogledate v galeriji.

GALERIJA

Scroll to top