25. obletnica delovanja cerkvenega pevskega zbora v Zaloščah

25 LET PREPEVANJA PRI SV.LOVRENCU je minilo tako hitro, da se nam zdi, kot, da bi včeraj prvič stopili na kor in s pesmijo počastili Vstalega Kristusa. Čeprav smo takrat, 31. 3. 1991, morda malce plaho in negotovo zapeli, je v nas tlel velik plamen – plamen vere, prijateljstva in ljubezni do glasbe. A življenje nas je vodilo naprej, po trdni poti. Spoznali smo, da ni vse le prelepa pesem, ki se mogočno in slovesno dviga kvišku. Včasih se nam korak upočasni in teža vsakodnevnih bremen nas utruja. In takrat nas, kot nevidna nit, znova poveže in dvigne na noge glasba. Glasbi, tej skriti radosti, ki nam napolnjuje dušo, se težko odrečemo. Ona ostaja del nas in nas krepi. Skupaj doživljamo prelepe stvari… se smejemo… načrtujemo … in slavimo Boga, ki nas je združil in nam ponudil to enkratno doživetje. Vedno znova odkrivamo darove, s katerim osrečujemo sebe in tudi druge. Bog ja moč in skala, na kateri stojimo. In z njegovo pomočjo in pesmijo, v kateri se skriva srce bomo zagotovo dosegli večno življenje.

Lepe trenutke, ki smo jih preživeli v teh 25-ih letih bomo strnili in s pesmijo proslavili na koncertu, ki bo v soboto, 21. 5. 2016 ob 20.00 uri v cerkvi sv. Lovrenca v Zaloščah.

Prisrčno vabljeni na koncert in na druženje, ki mu bo sledilo.

Scroll to top