Skavti na ‘Rodnah’

“Nihče naj ne moti teh ljudi, k naravi in Bogu so prišli, da bi bogastvo svoje delili, si nove prijatelje pridobili.”

Tako smo skavti iz stegov Dornberk 1, Ilirska Bistrica 1 in Ankaran 1 preživljali naš poletni tabor v naravi z Bogom, sklepali nova prijateljstva in si delili svoje znanje. Lokacija Kamno, kjer je stalo 9 šotorov, je bila prava izbira, saj smo na travniku obkroženim z čudovito naravo in kristalno Sočo, lepo preživljali čas. V veliko skavtsko družino smo pristopili tudi novinci, ki smo se zaobljubili, da bomo zvesti Bogu in domovini, delavni in varčni ter plemeniti. Nekateri od nas so staro rutko zamenjali z novo, drugi so jo komaj prejeli, ampak zdaj rdeča in zelena barva, obdajajo vse skavte iz Dornberka. Na taboru smo bili ves čas zaposleni, celo ponoči, ko smo se menjavali na straži. Čez dan smo opravljali razne preizkuse: od poti preživetja do “hajka”. Spoprijemali smo se tudi z težavami, kot so npr. nevihta, ki nam bi skoraj poplavila šotore, preslana polenta in razni spori med soskavti. V veliko pomoč so nam bili voditelji, razumevajoči, prijazni in vedno pripravljeni pomagati. Skavtski tabor ima več namenov. Nekateri od teh so da nas utrdi in pripravi na življenje, nam približa skavtstvo, poveže z Bogom in naravo ter glavno, da na njem uživamo. Voditeljem je odlično uspelo izpolniti vse namene, saj so v tabor vložili veliko dela in energije. Bogu hvala za teh nekaj dni, ki smo jih preživeli s soskavti, v naravi, brezskrbno in z vedno široko odprtimi očmi in vedno na preži. Saj, to je pa skavtstvo.

“Bodite pripravljeni! Vedno pripravljeni!”

GALERIJA

Scroll to top