Enodnevni adventni oratorij 2017

Božič je že skoraj pred vrati, zato smo se animatorji in otroci iz Dornberka in Prvačine zbrali na še enem enodnevnem oratoriju. Tokrat smo podrobneje spoznali svetega Jožefa, Marijinega moža in Jezusovega krušnega očeta. Jožefova lesena palica je bil simbol dneva, ker je palica pripomoček, na katerega se lahko opremo, si z njim pomagamo pri zahtevnih vzponih, pasemo drobnico in jo branimo pred zvermi. Naša palica in opora je naš Bog. Na drugi strani so tu črvički, ki od znotraj razjedajo les in ga naredijo trhlega. Tako tudi naša slaba dejanja počasi od znotraj razjedajo naša srca in nas oddaljujejo od Boga. Spoznavali smo razlike med poklicanostjo in službo in za izdelali jaslice, ki smo jih nato postavili v kapeli župnijske cerkve. Dan smo zaključili z družinsko sveto mašo, ki je lepo začela devetdnevnico in popestrila pričakovanje rojstva našega Zveličarja. Zahvala gre vsem animatorjem, staršem in otrokom, ki so se dogodka udeležili, pa tudi pekarni Vintola in izletniški kmetiji Kraljič za pomoč pri kosilu.

GALERIJA

Scroll to top