Ministrantsko šicanje pirhov

Tudi letos smo se ministranti iz župnije zbrali na velikonočni ponedeljek popoldne in priredili tekmovanje v “šicanju” pirhov. Začeli smo na 9 stopalih razdalje, ki pa so se izkazali kot precejšen izziv za večino strežnikov, tako da smo morali razdaljo prilagoditi na 7 stopal, da se je morala v zraku dvignila. Dobre volje, vzklikov navdušenja in/ali razočaranja ni manjkalo, vsak ministrant pa je s sladkarijami in kakšnim kovancem v žepu več dobil povrnjenega vsaj nekaj truda za sodelovanja pri slovesnostih velikega tedna. Pomeril se je tudi župnik Boštjan, ki pa je (verjetno zaradi dolgoletnih izkušenj) hitro vodil po številu zadetkov, zato smo mu kovance vzeli. Pred nami je še kar nekaj dogodkov – ministriranje pri prvem svetem obhajilu, birmi, sprejem novih ministrantov in vsakoletne počitnice. Mi pa smo pripravljeni na pomoč župniku vsakič, ko bo potrebno!

Več fotografij z letošnjega šicanja pirhov >

Scroll to top