Veroučno leto 2020/21 – Urnik in informacije

Začetek veroučnega leta

• Letos je pred nami prav posebno leto -zaznamovano z epidemijo koronavirusa. Le s skupnimi močmi in upoštevanjem določenih ukrepov nam ga bo uspeli izpeljati v najboljši možni meri. Tako res prosimo, da k verouku prihajajo izključno zdravi otroci. Pri vratih v učilnico bo na voljo razkužilo. Poskrbeli bomo tudi za ustrezno zračenje in razkuževanje prostorov. Otroci od (vključno) 4. razreda dalje pričnejo že ta teden po urniku. Imeli bodo sv. spoved.
  • Otroci od 1.-3. razreda pa pričnejo s srečanji v prihodnjem tednu.
  • Pevske vaje otroških pevskih zborov bodo ob ponedeljkih ob 15:45 (najverjetneje izmenjaje mlajši in starejši OPZ, na 14 dni).
  • Pričnemo 7.9. z otroki od 4.razreda dalje. Veroučna maša ob začetku šolskega in veroučnega leta bo v nedeljo, 6.9. Pri maši bo blagoslov šolskih torb – otroci lepo vabljeni, da jih prinesejo.
  • Skupaj bomo izročili to leto v Božje varstvo. Pa naj ne bo to le iz navade, pač pa iz vere – notranjega zavedanja, da ni vse odvisno samo od človeških rok, ampak tudi od Božje (po)moči.
  • Pogosta vprašanja: otroka nisem še vpisal k verouku, kaj storiti? Odgovor: župnik ima v ponedeljek uradne ure, dobrodošli.

Birmanci:

V soboto 5.9. bo spraševanje birmancev. Začnemo ob 10.00, okoli 10 minut z vsakim po abecednem vrstnem redu, prosim, če se zvrstite. Vpišite se tudi na ‘Stično’, do 13.9. (več spodaj)

URNIK VEROUKA

1. razred ponedeljek 17.00 (ga Andreja)
  2. razred ponedeljek 17.00 (ga Neja)
  3. razred sreda 15.30 (g Boštjan)
  4. razred četrtek 15.30 (g Boštjan)
  5. razred torek 16.00 (ga Majda)
  6. razred sreda 14.30 (g Boštjan)
  7. razred četrtek 14.30 (g Boštjan)
  8. razred četrtek 16.00 (ga Kristina)
  9. razred četrtek 17.00 (ga Lucija)

Letos Stična mladih na 34 krajih po Sloveniji! Prijavi od 9. razreda dalje do 13. septembra.

• 19. septembra bo potekala 39. Stična mladih, za nas v Novi Gorici v prostorih cerkve Kristusa Odrešenika.
  • Ob 14.00 začetek zbiranja, pozdrav, predstavitev programa
  • 14.30 različne delavnice
  • 16.30 koncert
  • 18.00 sveta maša
  • 19.45 procesija z lučkami in adoracija na Mirenskem gradu.
  • Več o letošnji vsebini in programu najdete na Facebooku in Instagramu Stične mladih ter na spletni strani dogodka.

Zaradi vzdrževanja ustreznih ukrepov je letos za vse udeležence srečanja obvezna spletna prijava. Prijavnica je dosegljiva do 13. septembra 2020 na: