Mladi v Stični

V soboto, 18. 9. , se nas je približno 30 mladih iz Dornberka odpravilo v Stično, na slovensko srečanje mladih katolikov. Letošnje geslo enodnevnega festivala se glasi: »Utrdi moje korake,« in izhaja iz 40. psalma kralja Davida.

Letos je Stična mladih praznovala 40. obletnico, zato je bil program prilagojen. Začeli smo z uvodnim programom in sveto mašo, nadaljevali pa z delavnicami, ki so potekale dvakrat. Poskrbljeno je bilo tudi za večerjo, poslovili pa smo se z večernim programom in zaključkom (adoracijo). V Dornberk smo prispeli precej pozno, in sicer ob 23.30.

Poslanstvo Stične mladih je »prebujati mlade, da vstanejo in hodijo za Kristusom«. Srečanje v sodobni obliki prinaša sporočilo o Kristusu in njegovem evangeliju ter mlade spodbuja, da ga tudi med letom živijo in širijo v svojem lokalnem okolju. Stična mladih je izkušnja skupnosti, v kateri je prav vsak udeleženec nepogrešljiv.

Nekaj fotografij z dogodka >

Scroll to top