Oratorij 2022 – 2. dan

V torek, 19. julija 2022, smo bili že vsi nestrpni, saj je bil pred nami še en zanimiv dan. Najprej smo, kot je v navadi, zapeli himno »Za božjo slavo« in se nato posvetili vrednosti drugega dneva, razločevanje.

Ignacij okreva po hudi poškodbi v bitki. Več mesecev je priklenjen na posteljo in si čas krajša s knjigami o svetnikih in o Jezusu, ki sta mu edini na razpolago. Knjigi mu odpreta drug pogled na svet. Preko razločevanja spozna, da ga viteštvo v resnici ne osrečuje. Spreobrne se in se odloči, da bo odslej služil le Bogu.

Otroci so tako spoznali, kdaj govorita hudi in Božji duh, ki sta temelja razločevanja. Udeleženci so doživeli vodeno tišino, kjer so se srečali s svojo notranjostjo.

Ob prepevanju, molitvi in dobrem kosilu, pa smo se še pozabavali, ko smo se v vodni igri tudi nekoliko osvežili, saj je na termometru kazalo kar 36 stopinj Celzija.

Fotografije z 2. dne oratorija >

Scroll to top