Oratorij 2022 – 4. dan

V četrtek, 21. julija 2022 smo se odločili, da dan nekoliko skrajšamo, saj so bile razmere neprimerne za dejavnosti na prostem. Vse aktivnosti smo izvajali v zaprtih prostorih, saj je bilo tako najbolje za vse.

Naša zgodba in iskanje novih podrobnosti o Ignaciju pa se je kljub vsemu nadaljevala. Ignacij se je bil prisiljen vrniti v Španijo v svoji vnemi začne pridigati in imeti duhovne pogovore, toda doživi kritike, da ima premalo znanja in izobrazbe. Zato se odloči, da gre študirat teologijo v Pariz, da bo postal duhovnik. Študij mu ne gre lahko od rok, toda z vztrajnostjo in ob pomoči novih tovarišev mu uspe.

Otroci so ta dan spoznali kako pomembno je šolanje na splošno. Primerjali so šolo na daljavo in v razredu in ugotovijo, kaj vse prejmejo v času šolanja.

Kljub težkim in nepredvidljivim razmeram smo izpeljali četrti dan oratorija tako, kot smo si ga zamislili.

Fotografije 4. dne oratorija >

Scroll to top