Oratorij 2022 – 5. dan

  1. julij, zadnji dan oratorija. Dan se je začel z nasmeškom in velikim zagonom.

Naša zgodba, ki smo jo spoznavali se je počasi zaključevala. Ignacij je posvečen v duhovnika in obhaja novo mašo. Dozori odločitev, da s tovariši ustanovijo novo skupnost – Družbo Jezusovo. Ignacij nato potuje k papežu, da bi dobil njegovo odobritev družbe, kar se tudi zgodi. 10 let kasneje srečamo Ignacija, ki kot vodja novega reda jezuitov preko pisem koordinira in spodbuja delo mnogih sobratov po vsem svetu.

Otroci so ta dan spoznali, da tisti, ki služi, več prejme, kakor daje. Občutijo tudi veselje ob služenju drugim.

Oratorijskega dneva sicer nismo zaključili ob 16.30, pač pa okoli 14. ure, saj nam dim navadnega zaključka oratorija žal ni omogočal. A vseeno smo bili s celotnim tednom zadovoljni.

Iskreno bi se radi zahvalili vsem, ki so pomagali in pripomogli k temu, da je bil cel teden uspešno in varno zaključen.

HVALA!

Fotografije 5. dne oratorija >

Scroll to top