Cvetna nedelja in veliki teden

Cvetna nedelja:

Mašo na cvetno nedeljo bom opravljal ob 10.00 (ko je prenos svete maše iz mariborske stolnice), brez navzočnosti ljudstva. Vabljeni, da se pridružite po domovih z družinskim bogoslužjem. Pri bogoslužju si preberite pasijon po Mateju iz hozana.si ali spremljajte v pobožni drži sveto mašo po TV SLO 2 ob 10.00. Blagoslov zelenja bo pri zaprti cerkvi brez navzočnosti vernikov. Doma pripravite olčje in ga blagoslovite z blagoslovljeno vodo po končanem družinskem bogoslužju. Pri tem recite: Vsemogočni Bog, blagoslovi to zelenje. Znamenje križa in zmage. Veseli bomo spremljali Kristusa Kralja, daj nam, da bomo mogli dospeti v večni Jeruzalem. Po Kristusu našem Gospodu, amen.

Družinsko bogoslužje na cvetno nedeljo in v velikem tednu:

Vabljeni tudi k družinskem bogoslužju po domovih. Pomagate si lahko s priročnikom.

Koristni nasveti za krščanske družine:

Na povezavi lahko najdete še nekaj nasvetov za družine.

Vabljeni tudi k spraševanju vesti s pomočjo priročnika.

Pomembno! Prenos župnijske maše ob praznikih velikega tedna:

V velikem tednu bodo potekali prenosi svete maše iz župnijske cerkve sv. Danijela v Dornberku, ki jih bo obhajal župnik g. Boštjan. Več o tem si lahko preberete v prispevku, vse svete maše pa bodo predvajane na televizijskem kanalu GO TV in na YouTube-u. Povezave do YouTube prenosov bodo objavljene tudi na župnijski spletni strani. Vabljeni k spremljanju, sodelovanju in molitvi!

Scroll to top