št. 567 | Leto XI | 8. 9. – 15. 9. 2024

SREČANJA ZA MLADE

V letošnjem letu se pripravljajo Večeri za mlade dekanij na Goriškem in Vipavskem. Dogodki bodo enkrat mesečno in vedno v drugi župniji. Povabljeni ste vsi mladi, ki si želite spoznati razne goste – pričevalce vere v sodobnem svetu, se povezovati z mladimi drugih župnij in biti povezani. Dogodki so odprti in prosto dostopni. Vstopnine ni. Organizatorji se bodo potrudili, da bodo srečanja čimbolj poučna in privlačna. Prvo srečanje bo v Dornberku v soboto 28.9. ob 19.30. na prvem srečanju si bomo ogledali kratek film (presenečenje) in se potem na kratko pogovorili o filmu. Pogovor bo vodil Andraž Arko, frančiškan, ki rad gleda filme … Vabljeni!

Prav tako bodo v naši župniji organizirana mladinska srečanja, ki bodo pravočasno oznanjena. Praviloma dve na mesec.

ŽUPNIJSKO ROMANJE NA KOROŠKO z agencijo Trud, 5.10., povzetek

Odhod iz Dornberka v jutranjih urah. Vožnja do Krke, kjer je kneginja Ema Pilštajnska – edina slovenska svetnica sv. Hema – leta 1043 zgradila samostan in cerkev ter tako omogočila nastanek kasnejše krške škofije. Ogled znamenite romanske katedrale (1140-1200). Ogledali si bomo tudi romansko kripto z grobom sv. Heme (umrla 1045). Maša. Po kosilu nadaljevanje vožnje do Gospe Svete (Maria Saal), kamor se stekajo reke romarjev že 1300 let. Velja za najstarejšo slovensko božjo pot. Za konec dneva se bomo ustavili še ob Vrbskem jezeru.

CENA: 59 evrov

ŽUPNIJA DORNBERK

• PRAZNIK MARIJINEGA IMENA bomo praznovali v nedeljo 15.9. ob 17.00 z mašo in s procesijo. Pri procesiji sodelujeta Draga in Brdo.
  • V soboto, 5.10. bomo odšli na celodnevno romanje po Koroški. Prijave zbiramo v zakristiji ali pisarni do 22.9. Dodajam tudi možnost zbiranja prijav na SMS 040261355. S prijavo tudi poravnamo stroške, pri prijavi prek SMS pa poravnate ob odhodu. Vabljeni!
  • Otroški pevski zbor bo z vajami začel v oktobru, točen termin še sporočimo. Lepo vabljeni otroci vseh starosti. Letos bodo z vami kar tri izkušene zborovodkinje.
  • V ponedeljek so uradne ure od 14.00 do 15.30.

ŽUPNIJA PRVAČINA

• Včeraj smo poromali v Istro in obiskali stolnico v Kopru in Krkavče. Hvala sodelavkam Karitas za pripravo lepega druženja in organizacijo. Bohlonaj.
  • Karitas-vabilo: sodelavke Karitas bomo nadaljevale z molitvijo rožnega venca. Pričnemo to sredo, 4.septembra. Lepo vabljeni.

SKUPNA OZNANILA

• Spoved za veroučence bo prihajajoči teden v okviru verouka, za prve tri razrede verouk reden.
  • Sprememba urnika verouka: 7. razred bo imel srečanja v petek ob 15.00.
  • Ob pripravi na Stično mladih, ki bo 21.9., vabim mlade in zadnja dva razreda OŠ k vpisu.  Vpišete se v zakristiji ali na srečanju, ki bo v soboto 14.9. ob 20.00 v župnišču. Prijave zbiram do 15.9. Mladi toplo vabljeni.
  • Za mlade, ki so se vpisali na Poljsko (24 prijavljenih) je rezervirana letalska karta in prenočišče. Odhod v Krakow je 25.10. pozno ponoči iz Treviza z avionom, povratek 30.10. okoli poldneva. Veselimo se druženja. Več informaciji boste prijavljeni prejeli po emailu.
  • PRIPRAVA NA KRST se začne v Dornberku v četrtek, 12.9. ob 17:30. Na pripravo na krst se prijavite v župnišču.
    9. se začenja priprava na poroko v Novi Gorici-Kristus Odrešenik. Prijavite se na 051323165.
  • V oktobru bomo predvidoma začele skupno druženje s petjem. Vse zainteresirane mamice me lahko kontaktirate na telefonsko številko: 051-232-089 – Eva. Za točen dan in uro vaj se bomo dogovorile sproti. Veselim se skupnega druženja ob petju, pogovorih in sladkanju! Eva.

ČIŠČENJE IN KRAŠENJE

• Dornberk: Skominova in Čuklja