Revija Mladje

Začetki revije Mladje segajo v leto 2023, ko se je manjša skupina nadobudnih ljudi odločila, da bi veselje do pisanja pokazala tudi v župnijski reviji. Zagreti ustvarjalci so se hitro sestali in rodilo se je ime Mladje, kar pomeni nekaj mladega, novega. Po prvi številki aprila 2023 ustvarjalnost še vedno ni popustila in Mladje se z vsako številko izpopolnjuje.

Vsebina revije strmi k aktualnosti in pestrosti. Vključujejo se reportaže s preteklih dogodkov, v vsaki izdaji pa se predstavi določena skupina, ki je aktivna v župniji in širše. Z intervjujem poskušamo župljanom približati nekoga, ki je pustil močan pečat v zadnjem času. Uredništvo se trudi, da bi vsak bil opažen. Izpostaviti je potrebno rubriko »Mladi v župniji«, kjer se širši skupnosti, s svojo zagnanostjo in srčnostjo, pokažejo mladinske skupine. V reviji boste našli tudi rubriko »Osebni zapisi«, v katerih avtorji člankov pričujejo o najrazličnejših temah, te so življenjske, duhovne, poklicne … Za nekoliko bolj sproščene trenutke bralce na koncu revije čaka nagradna križanka, za vse knjižne molje pa seznam top 5 knjig, ki jih morate nujno prebrati. V »Vrtincu poezije« vse pesniške duše pričakata dve pesmi. Na zadnji strani pa sledi še napovednik in povabila na dogodke, ki sledijo.

Mladje je za vse. Revijo pripravljamo ljudje, ki si s pisanjem sploh ne služimo kruha. Želimo le, da bi lepe stvari, katerih smo bili deležni, delili z vami s pomočjo pisane besede.

Poznaš zanimivo zgodbo? Bi delil idejo za izlet? Poznaš recept, ki bi ga bilo vredno deliti? Organiziraš dogodek in bi rad, da se razširi glas? Te zanima fotografija in potrebuješ razstavni prostor? Pomagaj nam pri izvedbi naslednje številke in nam piši na revija.mladje@gmail.com