Dornberški pasijon 2019 – fotografije

Tudi letos so animatorji in drugi prostovoljci iz Dornberka, Zalošč in Prvačine že tretje leto zapored uprizorili Pasijon Kristusovega trpljenja skozi Tabor. Potekal je na večer pred cvetno nedeljo, vreme pa nam je bilo, za razliko od drugih dni, naklonjeno. Z baklami razvetljeni srednjeveški Tabor, pristni kostumi in resna igra so poskrbeli, da se je doživljanje Jezusovega trpljenja na veliki petek dotaknilo vseh, najmlajših in najstarejših. Veseli nas, da uprizoritev vsako leto privabi več prostovoljcev, igralcev in tudi obiskovalcev ter s tem hkrati bogati kulturno dogajanje v župniji in služi kot dodatna priložnost za poduhovljeno doživljanje postnega časa. Vsem sodelujočim in ostalim pridnim rokam se iskreno zahvaljujemo in jih spodbujamo, naj pri svojem delu vztrajajo in pasijon tradicionalno uprizarjajo tudi v prihodnje. Prav tako se zahvaljujemo vsem gledalcem in jim želimo blagoslovljene prihajajoče praznike velikega tedna!

Oglejte si več fotografij z dogodka >

Scroll to top