Na predvečer praznika Dneva državnosti smo v Dornberku župnija, gasilci in lovci, veterani vojne za Slovenijo, skavti, animatorji in žene iz Dornberka najprej dvignili zastavo pri farovžu, potem pa se v sprevodu odpravili v cerkev k sv. maši za domovino. Župnik Boštjan je daroval sv. mašo za birmance in vse Slovence. Sledil je kulturni program, kjer so sodelovali domači mladi glasbeniki, Danijela Klinec s pesmijo o domovini ter Metka in Luka Harej. Gost večera, dr. Žiga Turk, pa nas je nagovoril, da smo most med preteklostjo (vemo kdo smo) in prihodnostjo (vemo kaj želimo) ter da naše poslanstvo temelji na treh stebrih: preteklosti, vrednotah in presežnem. Večer smo sklenili s pogostitvijo in druženjem.
Župnija se zahvaljuje vsem, ki ste sooblikovali ta večer, za soorganizacijo pa Krajevni skupnosti in Društvu Zapisi.