Župnijsko romanje na Sv. Goro 2014

V  nedeljo, 22.6.2014 je potekalo tradicionalno župnijsko romanje na Sveto Goro. Nekateri so se na romanje odpravili peš iz domačega kraja. Že ob 4h zjutraj so v župnijski cerkvi izrekli kratko molitev in Boga prosili za blagoslov celotnega romanja. Pot so nadaljevali mimo Prvačine, kjer se jim je pridužilo še nekaj romarjev. Čas za prvi počitek je bil šele pri gradu v Kromberku, kjer se je romarjem pridružilo še kar nekaj mladih družin z mlajšimi otroci. Med vzpenjanjem se je po navadai molilo rožni venec, pod vrhom pa se je skupini pri pobožnosti križevea pota pridružilo še veliko ostalih romarjev. Romanje na Sveto Goro se je zaključilo s sveto mašo s petimi Marijinimi litanijami in prijatelskim klepetom po maši.

Nekaj slik si lahko ogledate na spodnji povezavi:

GALERIJA

Scroll to top