Poletni Oratorij 2014 – Na tvojo besedo

Letos je v Dornberku drugo leto zapored potekal veliki poletni oratorij, ki je trajal od ponedeljka, 30.6. do petka, 4.7. Oratorija se je udeležilo nekaj čez 60 otrok iz Dornberka in ostalih župnij. Glavna, povezovalna tema tedna je bil apostol sveti Peter. Vsak dan smo zjutraj začeli s petjem himne, razvijanjem zastave in molitvijo, po tem pa so si otroci ogledali kratko gledališko igro o življenju svetega Petra. Spremljali smo dogodke od takrat, ko ga je Jezus poklical za ribiča ljudi, do velike večerje, Petrove zatajitve in prvega čudeža ter oznanjevanja po Jezusovem vnebohodu. Delavnice so bile prav tako povezane z obravnavano tematiko. Otroci so izdelovali ribiške palice, kartonaste ribe, milo, ki je simbol očiščenja in odpuščanja, barvali so kamne, ki predstavljajo Petrovo vero, ki je trdna kot skala. Po delavnicah nas je vsak dan pričakalo dobro kosilo, po kosilu nekaj počitka in na koncu še velika igra. Zadnji dan je bil še posebej razigran, saj so bile na vrsti vodne igre. Zaključek oratorija smo praznovali pri nedeljski sveti maši, ko smo se Bogu zahvalili za teden, ki smo ga preživeli skupaj in ga prosili, naj nam pomaga, da bomo novo pridobljeno znanje in prijateljstva ponesli s seboj v svet.

Ob tej priložnosti bi se radi še posebej zahvalili vsem, ki so pri oratoriju kakorkoli sodelovali. Najprej vsem animatorjem, brez katerih oratorija ne bi bilo, še posebej pa novim, mlajšim animatorjem, ki so odlično opravili svoj “krst”. Zahvalili bi se tudi kuharicam, ki so nam pripravljale hrano, vsem, ki ste pomagali pri ureditvi župnišča in okolice, gospodu župniku za podporo in pomožnemu duhovniku za spodbudne besede, na koncu pa seveda tudi otrokom za njihovo dobro voljo in staršem za njihovo zaupanje. Naslednje leto se gotovo spet vidimo.

Na spodnji povezavi si lahko ogledate kar nekaj slik celotnega tedna:

GALERIJA

Scroll to top