Izredni delivci

Verniki že od nekdaj sodelujejo na različnih področji pastorale s posvečenimi služabniki. Tako sodelovanje je tudi služba izrednih delivcev. Gre za liturgično službo. Cerkvena zakonska pravila določajo, da je izredni delivec bodisi postavljen mašni pomočnik, bodisi vernik, za to določen po predpisu. Pravila za izbiro delivca obhajila so določena na škofijski ravni. Prav zaradi tega mora župnik škofu predložiti prošnjo in škof prošnjo odobri. Potem se kandidata za delivca obhajila slovesno sprejme v službo v pričo zbranega ljudstva.

V župniji sv. Danijel imamo tri izredne delivce sv. obhajila ter dve delivki. Ob morebitni odsotnosti g. Boštjana Toplikarja pa vseh pet tudi samostojno vodi besedno bogoslužje.

Zavedati se je treba, da ni bistveno kdo deli obhajilo, ampak koga pri obhajilu prejemamo.