Zakonske skupine

V župniji se mesečno srečujeta dve zakonski skupini: mlajša in starejša.

MLAJŠA ZAKONSKA SKUPINA

V Mlajši zakonski skupini se srečuje 9 parov. “Sezono” začnemo v oktobru in prvo srečanje pripravi župnik, potem pa vsako srečanje drug par, ki sam izbere temo in jo pred srečanjem sporoči tudi ostalim. Srečanje običajno začnemo z odlomkom Božje besede, nato preidemo na napovedano tematiko. Obravnavamo različne teme: o odnosih, vzgoji, sodelovanju, … Zbiramo se po domovih, da je bolj ugodno za (doječe) mamice in dojenčke. Par ki pripravi temo, je gostitelj srečanja. Srečanja so globoka, a tudi prijetna in sproščena, sploh točka razno. Zaključimo s skromno pogostitvijo, občasno tudi z družabno igro. Včasih pogledamo kakšen dober film, na koncu sezone pa organiziramo piknik. Če nam le uspe, se vsako leto udeležimo tudi družinskih duhovnih vaj, kar tako zakonca kot otroke še posebej obogati. Tokrat (23-25. 2.) gremo v Veržej.

Mlajša zakonska skupina se v župniji srečuje 9. leto, še vedno smo odprti tudi za nove člane.

Pravila:

• najpomembnejši je pogovor med zakoncema doma (pred in po srečanju),
  • na srečanju se trudimo, da smo v pogovor vključeni vsi. Nikogar ne prekinjamo, nikogar ne silimo govorit, temveč spodbujajmo debato,
  • ni pravih ali napačnih mnenj – spoštujemo različne poglede,
  • župnik je poleg svojih strokovnih mnenj in nasvetov odgovoren tudi za disciplino, predvsem za to, da se ne izgubimo in ne »zabluzimo« v nepotrebne in nekoristne debate, ki niso v povezavi z obravnavano temo,
  • kar si v skupini zaupamo, v skupini tudi ostane,
  • za skupino in drug za drugega tudi molimo.

STAREJŠA ZAKONSKA SKUPINA

V starejši skupini smo se letos odločili, da bo vsak mesec drug par vodil srečanje in izbral temo, o kateri se bomo pogovarjali. Na srečanju je tudi vedno naš duhovni asistent  župnik Boštjan Toplikar, ki poskrbi, da ne zaidemo v “krivo vero” 🙂 Seveda na koncu “uradnega” dela vse in še kaj dodatno predebatiramo, srečanje pa zaključimo z manjšo pogostitvijo.

MOLITEV ZA NAJINO KOMUNIKACIJO

Gospod, kot si se dotaknil gluhonemega in ga
ozdravil, se dotakni tudi naju.
Dotakni se najinih ušes, da bova znala na prav
način prisluhniti drug drugemu.
Dotakni se najinih jezikov, da bova znala drug
drugemu povedati, kdo sva in kaj si želiva.
Pomagaj se nama odpirati, da si bova želela drug
z drugim podeliti to, kar sva.
Pomagaj nama, da se ne bova bala soočati s svojo
revščino in revščino drugega.
Pomagaj nama, da si bova znala podarjati dotike,
ki naju bodo zdravili.