Ministranti

Ministranti se srečujemo vsako soboto ob 9h zjutraj v Dornberku in v Prvačini. Veseli smo, da v župniji ministrantov nikoli ni manjkalo. V župniji ministrirajo dečki in deklice od četrtega razreda devetletke naprej, poleg njih pa tudi starejši srednješolci in kakšen študent. Ministriranje pri mašah med tednom je razdeljeno med razrede, tako da se vsak dan lahko najde nekdo, ki župniku pomaga pri sveti daritvi. Ob nedeljah ministrirajo vsi, ne glede na starost. Poleg mlajših ministrantov pa že tradicionalno ohranjamo navado, da v mesecih, ki štejejo 5 nedelj, na zadnji gospodov dan pri sv. maši v Dornberku ministrirajo odrasli moški.

Na srečanjih se ministranti pogovarjamo o naši veri, poleg tega pa tudi o temah, povezanih z ministriranjem in obnašanjem pri maši. Tako se učimo o praznikih v različnih delih leta, poimenovanju različnih pripomočkov, predmetov in oblačil, ki jih ministranti in duhovnik uporabljajo pri sv. maši in o ostalih ključnih temah. Seveda vadimo tudi praktično sodelovanje za sama bogoslužja in poskušamo uskladiti naše delo, da bi lahko pripomogli pri poteku bogoslužja. Po srečanjih se velikokrat sprostimo na vaškem igrišču (»kampo«) kjer se pomerimo v igranju nogometa ali košarke, pri tem pa porabimo nekaj energije in smeha, ki na srečanjih tako ali drugače nikoli ne manjkata. Občasno pa se kar vsi usedemo v avtomobile in se odpeljemo na krajši, nekajurni izlet, pa čeprav je to le ogled razstave jaslic na bližnji sveti gori.