Poletni oratorij 2023 – 5. dan

Zadnji dan obletnega oratorija tega desetletja smo posvetili osebni rasti, ki je bila še zadnja vrednota oratorijskega tedna. Hobit Bilbo je ob vrnitvi domov spoznal, da je njegova duplina sicer ista, toda on sam se je spremenil in osebno zrasel. Cilj petega dneva je bil, da animatorji otrokom podamo svoje izkušnje in skupaj z njimi odkrivamo napredek v nas samih.

Delavnice, ki so bile zanimive skozi celoten teden, niso razočarale niti zadnji dan. Naši »origami« izdelki bodo na ogled tudi v župnijski cerkvi.

Pri zadnji veliki igri so otroci pomagali Bilbu in Gandalfu zbrati denar, s katerim sta lahko začela graditi novo kraljestvo. Udeleženci so morali opraviti miselne, gibalne in ustvarjalne naloge, da so lahko prislužili kovance, ki so jih nato skrbno spravili v skrinjico. Zbrali so več kot dovolj denarja! Škrata sta bila presrečna! Otrokom sta zabičala naj ostanejo vztrajni in srčni!

Veliki poletni oratorij pa smo okronali s skupinsko fotografijo v zeleno-rumenih barvah.

Fotografije 5. dne oratorija >

Nuša Velišček