Strokovni simpozij v spomin psihologu Bogdanu Žoržu

V soboto, 28. Februarja je v Kulturnem domu v Novi Gorici potekal strokovni simpozij v spomin psihologu Bogdanu Žoržu. Svoje prispevke so pripravili prijatelji in / ali sodelavci pokojnega. Lahko smo prisluhnili psihoterapevtu Tomažu Fajsu, ki je spregovoril o Bogdanovih strokovnih dosežkih. Sledil mu je psiholog Janez Musek s predstavitvijo pokojnikovega pogleda na družino kot matično celico v družbi. Problematiko razvrednotenja družine je še naprej razpredal filozof Aleš Primc, permisivno vzgojo in Žoržev pogled nanjo pa je lepo predstavil jezuit p. Silvo Šinkovec. O Bogdanovi pisani besedi in ostalih zabeleženih prispevkih je spregovoril urednik Ognjišča Božo Rustja. Prvi del simpozija je z razmišljanjem o tem, kakšen katehet bi bil Bogdan, zaključil rektor Škofijske gimnazije Vipava, duhovnik Slavko Rebec. Med vsemi prispevki smo si lahko ogledali tudi nekaj posnetkov Televizije Slovenija iz oddaj, v katerih je kot gost sodeloval tudi Bogdan. Po krajšem odmoru je sledil drugi del simpozija, ki je bil sestavljen iz spominov na Žorževo otroštvo in glasbenih vložkov različnih zborov iz Dornberka in okolice.

Scroll to top