Spet kliče nas venčani maj…

V letošnjem maju se otroci iz Dornberka in Zalošč vsak večer ob 19:00 v velikem številu zbiramo v zaloški cerkvi k šmarnični pobožnosti. Besedno bogoslužje, ki ga vsak večer vodi eden od izrednih delivcev obhajila, obogatimo z zanimivim branjem. Prebiramo šmarnice Drobni koraki velikih junakov, ki jih je napisala Mateja Gomboc, profesorica na Škofijski gimnaziji v Ljubljani. Govorijo o otrocih, ki se vsak dan srečujejo v šoli, na igrišču, zvečer pa pri šmarnicah. Drobni koraki pomenijo njihova prizadevanja, da bi postali sveti. S tem namenom vsak dan naredijo vsaj eno dobro delo, povabijo nevernega sošolca k šmarnicam, so veseli in prijazni ter s tem pokažejo, da so kristjani. Naša naloga je, da jih pri tem poskušamo čim bolj posnemati.

Na koncu bogoslužja se še priporočimo Mariji z litanijami, ki jih beremo otroci. Vsak večer dobimo igralno karto z nalogo in z vprašanji, s pomočjo katerih bomo konec meseca lahko igrali družabno igro.

Pridi tudi ti in se pridruži skupini kakih šestdesetih otrok, da skupaj počastimo našo nebeško Mater.

Scroll to top