Romanje ministrantov v Koper

Ministranti in ministrantke celotne dekanije smo se v soboto, 16. januarja odpravili na romanje. Najprej smo obiskali cerkev sv. Marka v Kopru, kjer smo si ogledali in poslušali razlago mozaika, ki ga je postavil znani umetnik, pater Marko Ivan Rupnik. Sledil je obisk sedeža škofije, kjer nas je pozdravil škof msgr. dr. Jurij Bizjak. Razkazal nam je škofijske prostore in svojo pisarno. Sledila je maša v koprski stolnici, ki jo je vodil generalni vikar koprske škofije mag. Jožef Koren. V stolnico smo vstopili skozi vrata usmiljenja. Po maši smo si ogledali novo grobnico koprskih škofov v prezbiteriju stolnice. Sledil je sprehod do bližnjega frančiškanskega samostana sv. Ane, kjer smo se okrepčali z malico in si ogledali samostansko cerkev. Počasi smo se odpravili proti domu in se na poti ustavili še nad Trstom, kjer smo si ogledali veličastno in moderno Marijino svetišče na Vejni, kjer je zgrajena cerkev, posvečena Mariji v prošnji za mir med vsemi narodi. Skupaj smo preživeli lep dan in se veliko novega naučili.

GALERIJA

Scroll to top