Postni oratorij 2016 – Usmiljeni kot Jezus

V soboto, 19.3. 2016 je v Dornberku potekal še en enodnevni oratorij na temo Usmiljenja. Z otroci smo se vživeli v dogodke pred Jezusovo smrtjo in spoznavali, kako je ta odpustil razbojniku, ki mu je bilo žal za stvari, ki jih je storil. Letos, ko teče sveto leto usmiljenja, je še toliko bolj pomembno, da se zavedamo usmiljenja do drugih, o katerem nas uči umirajoči Jezus. Zato smo se naučili tudi o tem, kaj leto usmiljenja predstavlja in zakaj ga je papež Frančišek sploh razglasil. Učili smo se tudi o popolnih odpustkih in se odločili, da se bomo v prihodnje čim bolj trudili za usmiljenje do ljudi okrog nas. Dan smo preživeli z veliko igre, dobre volje in petja, delček katerega (himno) si lahko ogledate tudi v zgornjem posnetku. Čas je, da že pričnemo s pripravami na poletni oratorij.

GALERIJA

Scroll to top